Led Ekran

LED ("LİGHT EMİTTİNG DİODE", IŞIK YAYAN DİYOT) YARI-İLETKEN, IŞIK YAYAN BİR ELEKTRONİK DEVRE ELEMANIDIR. ÇOK HIZLI ÇALIŞAN DONANIM VE YAZILIMLAR SAYESİNDE IŞIK DEĞİŞTİRİLEREK GÖRÜNTÜ OLUŞTURULMASINI SAĞLAR.

Led ekran son 5 yılda popülerliğini gitgide arttıran görsel araç olmuştur. Bunun nedeni, televizyon, projeksiyon, monitör gibi cihazların gün ışığında yeterli ışık verememesindendir. Led ekranlar açık hava ve gün ışığında verdiği yüksek ışık ile popülerliğinde haklı bir yere sahiptir.

Led ekranlar uzun ömürlü reklam araçlarıdır. Ortalama ömrü 100.000 saat olarak söylenmekte olup bu değer led ekran her daim açık kaldığında 12 yıla tekabul etmektedir. "12 yıl sonra led ekranı çöpe atın" gibi bir durum söz konusu değildir. Yalnızca ışığı ve parlaklığı ilk günkünden yarısının daha aşağısına düştüğü için böyle söylenmektedir. Dilerseniz 12 yıl sonrasında led ekranınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

 

LED EKRANIN ÇALIŞMA MANTIĞI
Dış medya ortamından aktarılan görüntünün kontrol sistemi tarafından işlenerek ekrana yansıtılmasayla oluşur. Görüntünün olduğu noktadaki kırmızı, yeşil, mavi ledlerin parlaklığının kontrol sistemi tarafından değiştirilerek görüntü oluşturulması sağlanır.

Led ekranlar, proje bazlı, kırmızı, mavi, yeşil ledlerin tercih edildiği, yine projeye göre farklı boyutlarda ledlerin kullanıldığı reklam aracı olmuştur.

Türkiyenin her iline led ekran üretimi ve montajı yapmaktayız.

 

NEDEN LED EKRAN
Gün ışığında ve karanlıkta yüksek performans gösterir.
Dayanıklı ve uzun ömürlüdür.
Standart tebala ekranlarına göre led ekran daha dikkat çekici olduğu için rakiplerinizden daha tercih edilir olursunuz.
Kolay kullanıma ve kuruluma sahiptir.
Uygun ve ekonomik bir tabela türüdür.
Led ekranlar sayesinde müşteri potansiyelinizi arttırırsınız.
100.000 saat ömrü vardır. Uzun ömürlüdür.
Düşük sıcaklık ve ışık kirliliğine sahiptir.
İhtiyaca göre tek ve çok renk ışık sağlayabilir.
Led ekran açık hava reklamcılığın en çok tercih edilen ürünlerinin başında yer almaktadır.
Projeleriniz ve led ekran ihtiyaçlarınız için Seven Led olarak dev led ekranlar üretiyor, yanınızda yer alıyoruz. Hemen iletişime geçin, uygun fiyatlı, kaliteli led ekran sahibi olun.